Herkansing Nacht van de Nacht

Geniet met IVN van het donker en de sterren

17 januari

De Nacht van de Nacht is een jaarlijks evenement in oktober. Door het weer konden deelnemers de laatste keer nauwelijks iets zien van de sterrenhemel, daarom organiseert IVN een nieuwe editie van de Nacht van de Nacht.

De Nacht van de Nacht valt of staat met de toestand van het weer. Bij helder weer is de planeet Jupiter goed te zien en kan er gekeken worden naar de Orionnevel. Het kan ook zo zijn dat er nauwelijks iets te zien is van de sterrenhemel, zoals afgelopen oktober het geval was. Daarom organiseert IVN Rijssen-Enter een herkansing van de Nacht van de Nacht.

Programma Nacht van de Nacht

Locatie: Informatieboerderij ’n Witten, Borkeldweg 17 in Markelo (dagcamping)
19.00 uur: ontvangst deelnemers met koffie/thee en koek
19.30 uur: presentie over het sterrenbeeld Orion
20.00 uur: verplaatsen omgeving labyrint
21.00 uur: Einde Nacht van de Nacht

Tijdens het bezoek aan de omgeving van het labyrint kan er, bij helder weer, gekeken worden door een kleine telescoop. Uiteraard is het meenemen van een eigen verrekijker/telescoop aan te bevelen. De planeten Saturnus en Jupiter zijn bij helder weer te zien.

Opgave voor deze excursie is verplicht via het e-mailadres: ivn.rijssenenter@gmail.com.

Wanneer

-

Prijzen

Deelnameprijs
€ 3,00

IVN-leden kunnen gratis deelnemen, maar een vrije gift wordt op prijs gesteld.

Contactinformatie

Informatieboerderij `n Witten
Borkeldweg 17
7475RV Markelo